Opinie o Nas
Infolinia: (22) 266 82 20
Koszyk

Regulamin zakupów TAX FREE dla podrożnych

 

Drodzy Klienci, ze względu na zmianę przepisów oraz systemu rejestracji Tax Free zawieszamy do odwołania zakupy TAX FREE, oczekujemy na aktualizację dokumentów. Przepraszamy za utrudnienia.

 

Regulamin zakupów z procedurą TAX FREE FOR TOURISTS w sklepie internetowym www.elektrohome.pl

 

Procedura TAX FREE dotyczy zamówień internetowych na terenie całej Polski jak również sprzedaży detalicznej w Punkcie Odbioru.

 

1) Aby skorzystać z możliwości zwrotu podatku VAT od zakupionych towarów, należy posiadać miejsce stałego zamieszkania poza terytorium Unii Europejskiej, następnie dokonać zakupów w sklepie internetowym www.elektrohome.pl.

2) Minimalna wartość zakupów jednorazowo powinna wynosić 500 zł brutto.

3) Aby móc skorzystać z zakupu z procedurą TAX FREE, kupujący powinien:

 1. Podczas składania zamówienia internetowego na stronie elektrohome.pl lub w Punkcie Odbioru należy podać informacje:
 2. w polu „Uwagi do zamówienia” dopisać „TAX FREE” oraz podać kraj. W miarę możliwości prosimy dopisać: serię i numer paszportu oraz miejscowość w którym będzie przekraczana granica z Unią Europejską.
 3. w polu „Dane do faktury” wpisać dane zgodne z danymi zawartymi w paszporcie (imię, nazwisko, adres zamieszkania: ulica, nr domu, kod pocztowy, miejscowość).

III) w Punkcie Odbioru należy podać informacje konsultantowi, który wprowadzi za Państwa zamówienie do systemu i wypełni formularz TAX FREE.

 1. Po odebraniu zrealizowanego zamówienia upewnić się, czy towar został dostarczony lub został odebrany w punkcie odbioru w nienaruszonym stanie wraz z następującymi dokumentami:
 2. paragon z kasy fiskalnej.
 3. wypełniony dokument „Zwrot VAT dla podróżnych TAX FREE FOR TOURISTS”
 4. Zakupione towary należy wywieźć w nienaruszonym stanie za granicę Unii Europejskiej, nie później niż w ostatnim dniu trzeciego miesiąca następującego po miesiącu dokonania zakupu.
 5. Podczas przekraczania granicy Unii Europejskiej należy pokazać celnikowi towar w nienaruszonym stanie oraz paragon z kasy rejestrującej z dokumentem „Zwrot VAT dla podróżnych TAX FREE FOR TOURISTS” – UWAGA!!! Prosimy zwrócić uwagę, aby celnik podbił stemplem z numeratorem wywozu towarów dokument „Zwrot VAT dla podróżnych TAX FREE FOR TOURISTS” oraz wpisał miejsce i datę wywozu.
 6. Dokument „Zwrot VAT dla podróżnych TAX FREE FOR TOURISTS” należy uzupełnić o dane dotyczące numeru rachunku bankowego w formie IBAN wraz z kodem SWIFT na który ma nastąpić zwrot podatku VAT za zakupiony towar i w oryginale dostarczyć na adres: HOME Studio Mebli Kuchennych Jarosław Ciura, Aleje Jerozolimskie 200/0A5, 02-486 Warszawa, nie później niż przed upływem 10 miesięcy, licząc od końca miesiąca w którym dokonano dostawy zamówionego towaru.
 7. Podstawą do dokonania zwrotu podatku jest przedstawienie przez PODRÓŻNEGO dokumentu wystawionego przez SPRZEDAWCĘ, na którym URZĄD CELNO-SKARBOWY potwierdził stemplem wywóz towarów. Do dokumentu powinien być przymocowany wystawiony przez sprzedawcę paragon z kasy rejestrującej –  128 ust. 2 ustawy.

SPRZEDAWCA może dokonać zwrotu podatku VAT, jeżeli PODRÓŻNY wywiózł zakupiony towar poza terytorium Unii Europejskiej nie później niż w ostatnim dniu trzeciego miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonał zakupu – art. 128 ust. 1 ustawy.

 1. Z tytułu obsługi zwrotu podatku VAT od zakupionych towarów, zostanie pobrana prowizja w wysokości 2,9% od wartości zwracanej kwoty VAT od zakupionych towarów nie mniej jednak jak 20 zł.
 2. Każdorazowo transakcje są rejestrowane w serwisie internetowym systemu „ZWROT VAT DLA PODRÓŻNYCH” na stronie internetowej https://granica.gov.pl/TaxFree/

Podstawa Prawna:

Art. 126-130 Ustawy z dnia 11 marca 2004 o podatku od towarów i usług ( j.t. Dz.U. z 2011 roku Nr 177,poz.1054 z późn. zmianami).

 

 

 

 

 

Kontakt:

tel. 22 2 668 220, kom. +48 732562765, 732562762

Infolinia 0 801 007 220

 

Godziny pracy :

Poniedziałek - piątek  9:00 - 18:00 

email: sprzedaz@elektrohome.pl

X Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.