Opinie o Nas
Infolinia: (22) 266 82 20
Koszyk

Regulamin zakupów TAX FREE dla podrożnych

 

Regulamin zakupów z procedurą TAX FREE FOR TOURISTS w sklepie internetowym www.elektrohome.pl

 

Procedura TAX FREE dotyczy zamówień internetowych na terenie całej Polski jak również sprzedaży detalicznej w Punkcie Odbioru.

 

1) Aby skorzystać z możliwości zwrotu podatku VAT od zakupionych towarów, należy posiadać miejsce stałego zamieszkania poza terytorium Unii Europejskiej, następnie dokonać zakupów w sklepie internetowym www.elektrohome.pl.

2) Minimalna wartość zakupów jednorazowo powinna wynosić 500 zł brutto.

3) Aby móc skorzystać z zakupu z procedurą TAX FREE, kupujący powinien:

 1. Podczas składania zamówienia internetowego na stronie elektrohome.pl lub w Punkcie Odbioru należy podać informacje:
 2. w polu „Uwagi do zamówienia” dopisać „TAX FREE” oraz podać kraj. W miarę możliwości prosimy dopisać: serię i numer paszportu oraz miejscowość w którym będzie przekraczana granica z Unią Europejską.
 3. w polu „Dane do faktury” wpisać dane zgodne z danymi zawartymi w paszporcie (imię, nazwisko, adres zamieszkania: ulica, nr domu, kod pocztowy, miejscowość).

III) w Punkcie Odbioru należy podać informacje konsultantowi, który wprowadzi za Państwa zamówienie do systemu i wypełni formularz TAX FREE.

 1. Po odebraniu zrealizowanego zamówienia upewnić się, czy towar został dostarczony lub został odebrany w punkcie odbioru w nienaruszonym stanie wraz z następującymi dokumentami:
 2. paragon z kasy fiskalnej.
 3. wypełniony dokument „Zwrot VAT dla podróżnych TAX FREE FOR TOURISTS”
 4. Zakupione towary należy wywieźć w nienaruszonym stanie za granicę Unii Europejskiej, nie później niż w ostatnim dniu trzeciego miesiąca następującego po miesiącu dokonania zakupu.
 5. Podczas przekraczania granicy Unii Europejskiej należy pokazać celnikowi towar w nienaruszonym stanie oraz paragon z kasy rejestrującej z dokumentem „Zwrot VAT dla podróżnych TAX FREE FOR TOURISTS” – UWAGA!!! Prosimy zwrócić uwagę, aby celnik podbił stemplem z numeratorem wywozu towarów dokument „Zwrot VAT dla podróżnych TAX FREE FOR TOURISTS” oraz wpisał miejsce i datę wywozu.
 6. Dokument „Zwrot VAT dla podróżnych TAX FREE FOR TOURISTS” należy uzupełnić o dane dotyczące numeru rachunku bankowego w formie IBAN wraz z kodem SWIFT na który ma nastąpić zwrot podatku VAT za zakupiony towar i w oryginale dostarczyć na adres: HOME Studio Mebli Kuchennych Jarosław Ciura, Aleje Jerozolimskie 200/0A5, 02-486 Warszawa, nie później niż przed upływem 10 miesięcy, licząc od końca miesiąca w którym dokonano dostawy zamówionego towaru.
 7. Podstawą do dokonania zwrotu podatku jest przedstawienie przez PODRÓŻNEGO dokumentu wystawionego przez SPRZEDAWCĘ, na którym URZĄD CELNO-SKARBOWY potwierdził stemplem wywóz towarów. Do dokumentu powinien być przymocowany wystawiony przez sprzedawcę paragon z kasy rejestrującej –  128 ust. 2 ustawy.

SPRZEDAWCA może dokonać zwrotu podatku VAT, jeżeli PODRÓŻNY wywiózł zakupiony towar poza terytorium Unii Europejskiej nie później niż w ostatnim dniu trzeciego miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonał zakupu – art. 128 ust. 1 ustawy.

 1. Z tytułu obsługi zwrotu podatku VAT od zakupionych towarów, zostanie pobrana prowizja w wysokości 2,9% od wartości zwracanej kwoty VAT od zakupionych towarów nie mniej jednak jak 20 zł.
 2. Każdorazowo transakcje są rejestrowane w serwisie internetowym systemu „ZWROT VAT DLA PODRÓŻNYCH” na stronie internetowej https://granica.gov.pl/TaxFree/

Podstawa Prawna:

Art. 126-130 Ustawy z dnia 11 marca 2004 o podatku od towarów i usług ( j.t. Dz.U. z 2011 roku Nr 177,poz.1054 z późn. zmianami).

 

 

 

 

 

Kontakt:

tel. 22 2 668 220, kom. +48 732562765, 732562762

Infolinia 0 801 007 220

 

Godziny pracy :

Poniedziałek - piątek  9:00 - 18:00 

email: sprzedaz@elektrohome.pl

X Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.